Koti > Tuotteet > Integroidut piirit (IC) > PMIC - jännitesäätimet - lineaarinen > LM2940T-10.0/NOPB
LM2940T-10.0/NOPB
OMRON AUTOMATION & SAFETYKuvat ovat vain viitteitä.
Katso tuotetiedot tuotetiedot.
Osta LM2940T-10.0/NOPB luotettavasti Components-World.HK: sta, 1 vuoden takuu
Pyydä tarjous
Osa numero LM2940T-10.0/NOPB
Valmistaja N/A
Kuvaus IC REG LINEAR 10V 1A TO220-3
(Yhdysvaltain dollareina)
1 pcs45 pcs135 pcs540 pcs1035 pcs
Product parameter
Osa numero LM2940T-10.0/NOPB Valmistaja N/A
Kuvaus IC REG LINEAR 10V 1A TO220-3 Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS -yhteensopiva
Määrä saatavilla 83692 pcs Tietolomake
Kategoria Integroidut piirit (IC) Jännitepudotus (max) 1V @ 1A
Jännite - lähtö (min / kiinteä) 10V Voltage - lähtö (Max) -
Jännite - tulo (Max) 26V Toimittaja Device Package TO-220-3
Sarja - Suojausominaisuudet Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Pakkaus Tube Pakkaus / Case TO-220-3
PSRR 63dB (120Hz) lähtö Tyyppi Fixed
Output Configuration Positive Muut nimet LM2940T100NOPB
Käyttölämpötila -40°C ~ 125°C Lukumäärä Regulators 1
Asennustyyppi Through Hole Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited)
Valmistajan toimitusaika 8 Weeks Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant
Yksityiskohtainen kuvaus Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 10V 1A TO-220-3 Nykyinen - Supply (Max) 15mA
Nykyinen - lepotilassa (Iq) 10mA Nykyinen - Tuotos 1A