Koti > Tuotteet > Integroidut piirit (IC) > Sulautetut - mikrokontrollerit > ATMEGA88-20PU
ATMEGA88-20PU
OMRON AUTOMATION & SAFETYKuvat ovat vain viitteitä.
Katso tuotetiedot tuotetiedot.
Osta ATMEGA88-20PU luotettavasti Components-World.HK: sta, 1 vuoden takuu
Pyydä tarjous
Osa numero ATMEGA88-20PU
Valmistaja Micrel / Microchip Technology
Kuvaus IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28DIP
(Yhdysvaltain dollareina)
1 pcs25 pcs100 pcs
Product parameter
Osa numero ATMEGA88-20PU Valmistaja Micrel / Microchip Technology
Kuvaus IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28DIP Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS -yhteensopiva
Määrä saatavilla 48114 pcs Tietolomake ATMEGA48/88/168(V) CompleteATMEGA48,88,168(V) Datasheet
Kategoria Integroidut piirit (IC) Jännite - Supply (Vcc / Vdd) 2.7 V ~ 5.5 V
Toimittaja Device Package 28-PDIP Nopeus 20MHz
Sarja AVR® ATmega RAM Koko 1K x 8
Program Memory Type FLASH Program Memory Size 8KB (4K x 16)
oheislaitteet Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT Pakkaus Tube
Pakkaus / Case 28-DIP (0.300", 7.62mm) Oscillator tyyppi Internal
Käyttölämpötila -40°C ~ 85°C (TA) I / O-numero 23
Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited) Valmistajan toimitusaika 6 Weeks
Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant EEPROM Koko 512 x 8
Yksityiskohtainen kuvaus AVR AVR® ATmega Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 8KB (4K x 16) FLASH 28-PDIP Datamuuntimet A/D 6x10b