Koti > Tuotteet > Integroidut piirit (IC) > PMIC - jännitesäätimet - lineaarinen > MIC5209-3.6BU
MIC5209-3.6BU
MIC5209-3.6BU
OMRON AUTOMATION & SAFETYKuvat ovat vain viitteitä.
Katso tuotetiedot tuotetiedot.
Osta MIC5209-3.6BU luotettavasti Components-World.HK: sta, 1 vuoden takuu
Pyydä tarjous
Osa numero MIC5209-3.6BU
Valmistaja Micrel / Microchip Technology
Kuvaus IC REG LINEAR 3.6V 500MA TO263-5
Lyijytön tila / RoHS-tila Sisältää lyijy / RoHS-yhteensopiva
In Stock 65085 pcs
vertailuhinta
(Yhdysvaltain dollareina)
650 pcs
Product parameter
Osa numero MIC5209-3.6BU Valmistaja Micrel / Microchip Technology
Kuvaus IC REG LINEAR 3.6V 500MA TO263-5 Lyijytön tila / RoHS-tila Sisältää lyijy / RoHS-yhteensopiva
Määrä saatavilla 65085 pcs Tietolomake MIC5209
Kategoria Integroidut piirit (IC) Jännitepudotus (max) 0.6V @ 500mA
Jännite - lähtö (min / kiinteä) 3.6V Voltage - lähtö (Max) -
Jännite - tulo (Max) 16V Toimittaja Device Package TO-263-5
Sarja - Suojausominaisuudet Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Pakkaus Tube Pakkaus / Case TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
PSRR 75dB (120Hz) lähtö Tyyppi Fixed
Output Configuration Positive Käyttölämpötila -40°C ~ 125°C
Lukumäärä Regulators 1 Asennustyyppi Surface Mount
Kosteuden herkkyys (MSL) 3 (168 Hours) Lyijytön tila / RoHS-tila Contains lead / RoHS non-compliant
Yksityiskohtainen kuvaus Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.6V 500mA TO-263-5 Nykyinen - Supply (Max) 25mA
Nykyinen - lepotilassa (Iq) 170µA Nykyinen - Tuotos 500mA