Koti > Tuotteet > Discrete Semiconductor Products > Transistorit - IGBTs - Single > STGP20V60DF
STGP20V60DF
STGP20V60DF
OMRON AUTOMATION & SAFETYKuvat ovat vain viitteitä.
Katso tuotetiedot tuotetiedot.
Osta STGP20V60DF luotettavasti Components-World.HK: sta, 1 vuoden takuu
Pyydä tarjous
Osa numero STGP20V60DF
Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus IGBT 600V 40A 167W TO220AB
(Yhdysvaltain dollareina)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Product parameter
Osa numero STGP20V60DF Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus IGBT 600V 40A 167W TO220AB Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS -yhteensopiva
Määrä saatavilla 65552 pcs Tietolomake STGx(x)20V60DF
Kategoria Discrete Semiconductor Products Jännite - Collector Emitter Breakdown (Max) 600V
Vce (päällä) (Max) @ Vge, Ic 2.2V @ 15V, 20A Testaa kunto 400V, 20A, 15V
Td (päällä / pois) @ 25 ° C 38ns/149ns Switching Energy 200µJ (on), 130µJ (off)
Toimittaja Device Package TO-220 Sarja -
Käänteinen Recovery Time (TRR) 40ns Virta - Max 167W
Pakkaus Tube Pakkaus / Case TO-220-3
Muut nimet 497-13761-5 Käyttölämpötila -55°C ~ 175°C (TJ)
Asennustyyppi Through Hole Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited)
Valmistajan toimitusaika 42 Weeks Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant
Syötetyyppi Standard IGBT Tyyppi Trench Field Stop
Gate Charge 116nC Yksityiskohtainen kuvaus IGBT Trench Field Stop 600V 40A 167W Through Hole TO-220
Nykyinen - Collector Pulssi (ICM) 80A Nykyinen - Collector (le) (Max) 40A