STP20NF06L
STP20NF06L
OMRON AUTOMATION & SAFETYKuvat ovat vain viitteitä.
Katso tuotetiedot tuotetiedot.
Osta STP20NF06L luotettavasti Components-World.HK: sta, 1 vuoden takuu
Pyydä tarjous
Osa numero STP20NF06L
Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus MOSFET N-CH 60V 20A TO-220
(Yhdysvaltain dollareina)
2000 pcs
Product parameter
Osa numero STP20NF06L Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus MOSFET N-CH 60V 20A TO-220 Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS -yhteensopiva
Määrä saatavilla 86144 pcs Tietolomake STx20NF06L
Kategoria Discrete Semiconductor Products Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Vgs (Max) ±18V teknologia MOSFET (Metal Oxide)
Toimittaja Device Package TO-220AB Sarja STripFET™ II
RDS (Max) @ Id, Vgs 70 mOhm @ 10A, 10V Tehonkulutus (Max) 60W (Tc)
Pakkaus Tube Pakkaus / Case TO-220-3
Muut nimet 497-4375-5 Käyttölämpötila -55°C ~ 175°C (TJ)
Asennustyyppi Through Hole Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited)
Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 400pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 7.5nC @ 10V FET tyyppi N-Channel
FET Ominaisuus - Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 5V, 10V
Valua lähde jännite (Vdss) 60V Yksityiskohtainen kuvaus N-Channel 60V 20A (Tc) 60W (Tc) Through Hole TO-220AB
Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 20A (Tc)