STB16NM50N
STB16NM50N
OMRON AUTOMATION & SAFETYKuvat ovat vain viitteitä.
Katso tuotetiedot tuotetiedot.
Osta STB16NM50N luotettavasti Components-World.HK: sta, 1 vuoden takuu
Pyydä tarjous
Osa numero STB16NM50N
Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus MOSFET N-CH 500V 15A D2PAK
Product parameter
Osa numero STB16NM50N Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus MOSFET N-CH 500V 15A D2PAK Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS -yhteensopiva
Määrä saatavilla 38119 pcs Tietolomake STx16NM50N
Kategoria Discrete Semiconductor Products Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Vgs (Max) ±25V teknologia MOSFET (Metal Oxide)
Toimittaja Device Package D2PAK Sarja MDmesh™ II
RDS (Max) @ Id, Vgs 260 mOhm @ 7.5A, 10V Tehonkulutus (Max) 125W (Tc)
Pakkaus Tape & Reel (TR) Pakkaus / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Muut nimet 497-7938-2
STB16NM50N-ND
Käyttölämpötila 150°C (TJ)
Asennustyyppi Surface Mount Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited)
Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 1200pF @ 50V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 38nC @ 10V FET tyyppi N-Channel
FET Ominaisuus - Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Valua lähde jännite (Vdss) 500V Yksityiskohtainen kuvaus N-Channel 500V 15A (Tc) 125W (Tc) Surface Mount D2PAK
Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 15A (Tc)